Мінна безпека

23 січ. 2024
Рашисти мінують навіть дитячі іграшки. Як вберегтись?

Задля підвищення рівня обізнаності, пов’язаної з мінною безпекою, жителів регіону та особливо дітей, просимо розмістити вказані відео на доступних інформаційних ресурсах.

Пhh

Войсовер

Візуал

Титри

Військові звільнили твій дім, тепер ти можеш туди повернутися.

Мама, тато і дитина дивляться ТБ, по телебаченню “НОВИНА”: ЗСУ звільнили ще одне місто

Родина щаслива, всі радіють, в хмаринці над ними з*являється їх красивий приватний будинок.

Військові звільнили твій дім, тепер ти можеш туди повернутися.

Але разом з улюбленими іграшками та іншими речами поклади в дорожню валізу УВАЖНІСТЬ.

Дитина і мама збирають в валізу свої речі. Дитина кладе іграшки.

Але візьми із собою уважність.

Бо там, звідки втік ворог, він заховав небезпечні предмети – міни. Вони вибухають і руйнують усе довкола.

Показуємо їхній та інші будинки, вони розташовані біля лісу. Там, де починається ліс і з протилежного боку з*являються  таблички: Увага! Міни!  І звук “wrong”.

Бо там, звідки втік ворог, він заховав міни. Вони руйнують усе довкола.

Запам’ятай, як від цього вберегтися.

Робимо слайд  різними типами вибухових пристроїв: пелюсток, артилерійські снаряди, реактивні та інженерні міни, детонатори, ручні гранати. Всі вони пульсують і світяться червоним. А потім зникають.

Запам’ятай, як вберегтися.

Повертатися додому з евакуації можна тільки тоді, коли територію перевірили сапери.

Малюємо на території біля дому саперів, які обстежують територію.

Повертатися додому можна тільки тоді, коли територію перевірили сапери.

Заходиш у будинок – пильно озирнися. Підозріле та незнайоме не чіпай.

Автобус привозить родину, вони виходять  валізами. Заходять в дім, першими заходять батьки, оглядаються, потім дитина.  там де-не-де купами лежать речі (іграшки, одяг). Родина уважно оглядається.

Заходиш у будинок – пильно озирнися. Підозріле й незнайоме не чіпай.

Вибухонебезпечні предмети не завжди видно. Вони можуть бути сховані в іграшках, серед меблів, посуду та інших побутових предметів.

Малюємо слайд-інфографіку з описаними ситуаціями. Граната, прикручена до іграшки.  Розтяжка між кріслами. Пелюстка, схована в каструлю.

Вибухонебезпечні предмети можуть бути сховані в іграшках, серед меблів, посуду та інших предметів.

Помітив небезпечну річ удома чи на вулиці – дій точно!

Малий помічає іграшку з гранатою під сходами на вході в дім

Помітив небезпечну річ – дій точно!

Не підходь! Не чіпай! Клич дорослих і проси телефонувати до ДСНС – 101, або в поліцію – 102, або до служби екстреної допомоги – 112

“Не підходь! Не чіпай!” червоним по черзі на весь екран.

Далі малий підходить до мами. Мама кудись дзвонить. На екрані номери:

ДСНС – 101

Поліція - 102

Служба екстреної допомоги – 112

Не підходь! Не чіпай! Проси  дорослих телефонувати до ДСНС – 101, у поліцію – 102 або до служби екстреної допомоги – 112

Не торкайся предмета.

Не пересувай його та не намагайся розібрати. Не накривай.

Не закопуй.

Не кидай у воду.

Не вдаряй.

Беремо цей знайдений предмет і малюємо слайд-інфографіку, де всі ці сценарії перекреслені.

Не торкайся предмета, не пересувай його, не намагайся розібрати, не закопуй, не вдаряй.

Нині ми всі допомагаємо одне одному. Можеш і ти! Вивчи ці правила та перекажи їх друзям.

На місці вибухотехніки, вони знешкодили предмет.

Далі малий в костюмі супергероя розповідає друзям про міни. Над ним хмаринка, в якій табличка: Увага! Міни!

Нині ми всі допомагаємо одне одному! Можеш і ти! Вивчи ці правила й перекажи їх друзям.

мінна безпека

мінна небезпека

мінна небезпека для дітей

небезпечні предмети